حاشیه ای بسیار دلنشین از همایش علمی ـ پژوهشی استاد شهریار و قرآن

ایشان هنگام قرائت شعر ترکی خود با ردیف ( اوّلدی ) که همزمان با ورود امام جمعه محترم تبریز حضرت آیه ا… مجتهد شبستری به سالن اجتماعات صورت پذیرفت، در بیتی به اولین چاپهای دیوان ملا محمد فضولی در تبریز پرداخته و بلافاصله از تاسیس کتابخانه ملا محمد فضولی در تبریز توسط ادیب و هنرمند تبریزی رضا افشارپور متخلص به افشار و همکاری خودشان با نامبرده در تاسیس کتابخانه در گذشته یاد کرده و فرمودند: «امیدواریم با همت مدیر کل محترم اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان جناب آقای میراحد حسینی و مساعدت مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جناب آقای دکتر علی اصغر صفی پور هر چه زودتر این کتابخانه احیا شده و کتب آن در دسترس علاقمندان به کتاب تبریز قرار گیرد.» دکتر بیت ا… جعفری سپس به خدمات صادقانه افشار در زمینه ی فرهنگ ایران و آذربایجان اشاره کرده و فرمودند:

ـ «شاید بعضی از مدعوین و حضار گرامی آقای افشار را نشناسند، ایشان روی صندلی چرخدار سالهای سال است بدون کوچکترین چشمداشت و حمایتی در پاسداشت هنر اصیل و اسلامی ـ ملی مان از قبیل موسیقی، تئاتر و غیره فعالیت می نمایند.

نگارنده پیش تر در مورد این حادثه ی زیبا خبرهای جسته و گریخته ای از منابع مختلف شنیده و از همت بزرگ مردی بنام رضا افشارپور که با هزینه ی شخصی خویش در صدد این کار عظیم بوده اند و ظاهرا با موانع مختلف اداری و بورکراسی های مرسوم و متاسفانه موجود در سیستم اداری کشور مواجه گشته و کار به جائی ختم نگردیده است . در این همایش قول مساعدت رئیس فرهنگ دوست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریز به دکتر جعفری هم در این باب مسرت ما را بیشتر کرد .

استاد رضا افشارپور از اهالی فرهنگ و هنر تبریز هستند که سابقه ای طولانی در شعر و موسیقی و تئاتر و نویسندگی و اجرای برنامه های ادبی و هنری در صدا و سیمای مرکز ارومیه و تبریز دارند. من ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان ، بی صبرانه در انتظار افتتاح این کتابخانه هستم و امیدوارم مسئولین شهری و فرهنگی تبریز قدردان و یار و یاور انسانهای خدومی چون ایشان باشند.

در همینجا انتظار ویژه خود از شهردار فرهنگ دوست تبریز جناب دکتر نجفی و معاونت محترم فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز حضرت حجت الاسلام و المسلمین حمیدی  را در مساعدت و به سامان رساندن این کار نیک را اعلام داشته و منتظر گامهای  عملی برای به سرانجام رساندن این پروژه هستیم .

در ضمن در تلاش هستم تا با استاد رضا افشارپور در همین باب دیدار و مصاحبه ای داشته باشم که در صورت تحقق و عنایت ایشان متن آن را در وب سایت برای مطالعه شماعزیزان قرار خواهم داد.

منبع: وبسایت نغمه های غریبانه

 

 

/ 7 نظر / 36 بازدید
تبریزده فضولی آدینا . . .

سولماز خانم سلام از اطلاع رسانی حضرتعالی ممنونم. امیدوارم با همت کلیه مسئولین فرهنگی استان آذربایجان شرقی و ادبا و فرهنگ پروران که اکثرا" در همایش حضور داشتند هر چه زودتر شاهد فعالیت مجدد کتابخانه ملا محمد فضولی باشیم.

وطنیم ایران.آنا یوردوم آذربایجـــــــان www.moran.ir

پیشاپیش فرارسیدن سال نو -سال 1394- را خدمت تمامی دوستان و خوانندگان وبلاگ تبریك عرض مینمایم.‌ امیدوارم در سال جدید آرزوهای بزرگ شما تحقق پیدا كند و سالی پر از شادی،‌ معنویت و موفقیت برایتان آرزومندم. http://harkat.com/view/5e1e2c62-6b81-4660-90c6-3460cdad4c39

وطنیم ایران.آنا یوردوم آذربایجـــــــان www.moran.ir

پیشاپیش فرارسیدن سال نو -سال 1394- را خدمت تمامی دوستان و خوانندگان وبلاگ تبریك عرض مینمایم.‌ امیدوارم در سال جدید آرزوهای بزرگ شما تحقق پیدا كند و سالی پر از شادی،‌ معنویت و موفقیت برایتان آرزومندم. http://harkat.com/view/5e1e2c62-6b81-4660-90c6-3460cdad4c39

سئوگی(نظرپور)

چوخ گوزه ل سایتئز وار.یاشا

سئوگی(نظرپور)

چوخ گوزه ل سایتئز وار.یاشا

سلام-مثل لحظه ای که باغ, در ترنم ترانه شکوفا میشود, غرق در شکوفه میشود روزگارتان بهـارلحظه هایتان پر از شکوفـه باد. سال نـو مبارک{-35-}

ستاره شهر

[گل]میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی (ع)محضر امام عصر و الزمان، امام الانس و الجان حجت ابن الحسن العسکری حضرت مهدی عجل الله تعالی فرج و تمام عاشقان حضرت تبریک وتهنیت باد.[گل]