جمع مستان

بنام یگانه . . .      


و باری دیگر سپاس یزدان پاک را که در فرصتی دوباره لذت انس با بزرگان شعر و ادب را عطاء بنده ی رو سیاه خویش نمود و به عنایت بزرگواری ادیب و شاعر و هنرمند در روز چهارشنبه هجدهم  اردی بهشت در کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار حضور یافتیم و از محضر بزرگان و اساتید شعر و ادب ، بهره ها جستیم .

 در تبریز بیشتر زحمات و هماهنگی های لازمه مدعوین به عهده شاعر و نویسنده و هنرمند عزیزمان رضا افشارپور بود .ایشان علیرغم اینکه دغدغه ی آماده سازی گروه موسیقی ساری تئل برای اجرای برنامه در کنگره داشتند، و باید جلسات تمرین را برگزار و گروه را هدایت و آماده می کردند، اما باز از مسئولیت سنگین دعوتها و تمام کارهای لازمه اجرائی شانه خالی نکردند و در نهایت دشواری و فشرده گی کارها ، به خوبی از عهده همه اشان بر آمدند.

 بگذریم از اینکه در طی این مسیر بسیار خسته شدند و گفتنی های بسیاری شاید داشته باشند که نگفته اند.

اجرای گروه موسیقی ساری تئل در دو نوبت صبح و بعدازظهر باز نتوانست نگاههای تشنه حضار را سیراب کند.اجرای بسیار زیبا، هنرمندانه ،بدون عیب و نقص ،و سرپرستی استادانه ی گروه و بعلاوه انتخاب قطعات و اشعار و به ویژه ترجمه منظوم حیدر بابا که با قرائت استادانه ی سرپرست گروه همر اه شد، شگفتی و تشویق حضار را برانگیخت،چنانچه گروه ساری تئل علیرغم اینکه حتی سن سالن را هم ترک کرده بودند باز هم تشویق حضار ادامه داشت .


منبع:http://salsali.blogfa.com/

/ 2 نظر / 28 بازدید
حسین کارگر

یادم باشد : گره تنهایی و دلتنگی هر کسی فقط به دست خودش باز می شود ! یادم باشد : سنگ خیلی تنهاست ، باید با او هم لطیف رفتار کنم مبادا دل تنگش بشکند ! یادم باشد : حرفی نزنم که دلی بلرزد و خطی ننویسم که کسی را آزار دهد ! یادم باشد : که روز و روزگار خوش است و تنها دل من است که دل نیست ! یادم باشد : جواب کینه را با کمتر از مهر و جواب دورنگی را با کمتر از صداقت ندهم ! یادم باشد : باید در برابر فریاد ها سکوت کنم و برای سیاهی ها نور بپاشم ! یادم باشد : از چشمه ، درس خروش بگیرم و از آسمان ، درس پاک زیستن ! یادم باشد : برای درس گرفتن و درس دادن به دنیا آمده ام نه برای تکرار اشتباهات گذشته ! یادم باشد : هرگاه ارزش زندگی یادم رفت در چشمان حیوان بی زبانی که به سوی قربانگاه میرود زل بزنم تا به مفهوم بودن پی ببرم ! یادم باشد : می توان با گوش سپردن به آواز شبانه دوره گردی که از سازش عشق می بارد به اسرار عشق پی برد و زنده شد ! یادم باشد : هیچگاه لرزیدن دلم را پنهان نکنم تا تنها نمانم ! و یادمان باشد : هیچگاه از راستی نترسیم !

تورک اوغلو

بیز قاشقائی لار دئدی یینه: عاشیق گلدی مهله میزه/هئچ محل اه سمه دی بیزه/سن کی بیزیم سریمیزنگ/سن هارانینگ عاشیقی سن