دودی بیزیم دادی سیزون

کارخانه سیمان در نزدیکی روستاهای« نوشنق» و« گرده» شهرستان نمین واقع شده است . چند سال است که موضوع استفاده از نیروهای بومی در این کارخانه در جلسات مختلف مطرح می شود .اما این امر عملی نمی شود . چندی پیش تابلویی را روی پل ورودی نمین با عنوان کارخانه سیمان ...اردبیل دیدم که باعث تعجب شد .

شاید کارخانه سیمان جدیدی راه اندازی شده که ما بی خبریم در مراسمی در اناق بازرگانی اردبیل .کارخانه سیمان ...برنده جایزه صادرکننده نمونه اعلام شد که با عنوان کارخانه سیمان ..اردبیل معرفی شد . البته یکی از نمایندگان محترم مجلس هم در این مراسم حضور داشنتد .

کارخانه ای که در زمین های شهرستان نمین قراردارد دودآن را اهالی روستاهای اطراف می خورند و زمین های اطراف کارخانه هم بلا استفاده مانده است .بیشتر کارکنان غیربومی هستند که آنچه بیشتر باعث ناراحتی مردم می شود این که تابلوی کارخانه روی پل ورودی شهرستان نمین (درست حوزه استحفاظی شهرستان نمین ) قرارگرفته است اما مردم سهمی از این کارخانه ندارند و باعث ناراحتی شده است .چند سوال از مسئولان داریم :

آیا این کم لطفی در شهرستان مشگین ،مغان،بیله سوار و گرمی اتفاق می افتد؟

دلیل این که نمین به رسمیت شناخته نمی شود چیست؟

قبلا می گفتیم فرماندارو و شهردار غیر بومی است اکنون که هردو بومی هستند .حتی در آدرس کارخانه سیمان هم اسمی از شهرستان نمین نیامده است!!!!

سولمازپورنعمت- روزنامه همشهری

/ 15 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی

سلام وبلاگ پر محتوایی دارید ، با افتخار لینکتون کردم ، خوشحال خواهم بود تو لیست دوستانتون افزوده بشم .[گل] با احترام : ستاره شهر -مهندس حبیب ش -مدرس دانشگاه -ساکن تهران ولی همچنان آذر بایجان مارالی...[گل]

بهنام صداقت حور

ما قسم خورديم با نامهربانی سر کنيم رسم این سوگندها را عشق برهم می زند سلام با احترام دعوتید.

بهنام صداقت حور

ضربه های دوستان از دشمنان سنگین تر است روی زخم باور ما عشق مرهم می زند.... درود با احترام دعوتید.

روح اله

سلام و عرض ادب محضر بانوی اهل قلم خانم نعمتی گرامی ، متاسفانه اینگونه کم لطفی ها کم نیستند و در مورد مغان مخصوصا گرمی هم کم لطفی ها زیاد دیده شده است و من همیشه و همه جا گفته ام که در استان اردبیل با احترام به تمامی شهر ها و مناطق هر شهری در بعدی پیشرفته تر از سایر ابعاد است و نمین را فرهنگی ترین و گرمی را سیاسی ترین و خلخال را خونگرم ترین .... شهرها می شناسم . تمامی شهرها مشخصه ای منحصر به فرد و محترم دارند . یادم هست زمانی که نوجوان بودم در گرمی ساختمان تربیت معلم بنا شد و تابلویی در مقابلش نصب شد تحت عنوان « تربیت معلم شهید رجایی مغان » اما نمی دانم چی شد و چگونه و چرا و توسط چه کسانی این تابلو گم شد . در مورد تجهیزات بیمارستان گرمی سالها پیش اتفاقی افتاد که هنوز خاطره ی تلخش از ذهن ها پاک نمی شود و ..... اما در این که این کم لطفی ها در حق نمین عزیزمان بیشتر است شکی نیست . اشتراک در نماینده مجلس هم بی تاثیر نیست متاسفانه بیشتر افتخارات و امکانات نمین به خاطر نزدیکی به اردبیل و مشترک بودن نماینده و... به نام و کام اردبیل تمام می شود . به امید روزی که هیچ تبعیضی را در مورد هیچ یک از شهرهای عزیز

ياشار

روستاي نوشنق دقيقا كجاست؟ نزديك كدوم روستاهاست؟ شهر نمين با اردبيل و با مرز چقدر فاصله داره؟