و ای عشق ادرکنی

http://sheidaei50.blogfa.com

وبلاگ استاد یوسفی

بعد آشنایی باسلطان داستان پارساباد مغان آقای آدیگوزلی ،ایشان پل ارتباطی بین حقیر و استادقلم و شاگرد بهمن بیگی«امراله یوسفی»شد. از لحظه هم صحبتی با این استاد سخن بی تاب دیدار بودم هر بار صحبت با ایشان بر داشته هایم اضافه می کرد . قلم را خوب آشناست کلمات را خوب به آرایش در می آورد. استاد یوسفی یادگار مکتب بهمن بیگی است . ایشان جوانی را با عشق و شیدایی یاد می کند.

استاد وعده دیار داده بودند بی صبرانه منتظر حضور ایشان بودم . بلاخره چند روز قبل نوید آمدن را دادند باورش سخت و تحملش سخت تر بود . ساعت 4.30 بود در فرودگاه اردبیل منتظر فرود آمدن مهمانان عزیز بودیم .حقیر به همراه استاد و معلم دوران دبیرستانم آقای جهانی ،استاد فروغی و دایی عزیزم به دیدار استاد رفته بودیم . شدت بی تابی به حدی بود که از نشتن هواپیما تا خارج شدن از سالن 3باری تماس گرفتم . استاد همراه دوستشان آقای رجایی «شاعر ،نویسنده و...»بودند . چهره خندان استاد مرا بسوی وی هدایت کرد. خوش و بشی کردیم راهی شدیم دعوا سر اینکه استاد با کی بیاد و کجا بیاد افتاد با تمام زبان درازیم نتوانستم استاد را مال خود کنم .شاگردشان آقای میرزایی ایشان را تا منزل ما مشایعت کردند بعد دقایقی استراحت راهی فندوقلو شدیم . از یمن ورود استاد فندوقلو هم خود را آماده دیدار استاد کرده بود زیبایی فندوقلو دوچندان بود گل های بابونه و مه ی که جنگل را فرا گرفته بود .

راهی منزل شدیم از طرفی دوست داشتم دورو ور استاد شلوغ باشه و از طرفی هم می خواستم در کنار استاد آرام بگیرم . بعد شام بساط موسیقی و شعر به پا شد .فردای آن روز راهی موزه نمین شدیم از آنجا هم همراه استاد تا ایستگاه پارساباد رفتم . کاش استاد می دانست چقدر بی تاب و بی قرارم ،کاش می توانستم شدت علاقه ام را به این معلم پیر نشان دهم.

ازخوشحالی سردرگم بودم هیچ کاری نتوانستم بکنم 4خواننده و دو سازنده در محضر استاد حاضر بودند اما هیچ کدام برایم راضی کننده نبود .

درک ناتوانیم امروز بیشتر از قبل شد. فندوقلو با آن همه عظمت ،شهر ما با آن همه فرهنگ غنی در مقابل استاد کم بود و من کم ترین این کم بود را کاملتر کردم.

باز خدا را شاکرم دیدار یار مهربان را میسر کرد .

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رسول آرانلي

سايين دوستلار بير قيسا شعريمه قوناقسيز[گل]

عارف

سلام مطالبتون عالی بود[گل]

عارف

سلام خدا قوت[گل]

حسين فرجي سرقين

سلام به سلامتی پدری که نمی توانم را در چشمانش زیاد دیدیم ولی از زبانش هرگز نشنیدم ...!!!

نیارق پژوهی

سلام،مقاله حاضر را که با لطافت خاصی نگاشته شده بود خواندم.برخوردتان با میهمانان بسیار عالیست ممنون.حسن توجه حضرتعالی به کسانی که تمام انژی خود را به معرفی کشور بویژه منطقه صرف می کنند حقیقتا قابل ستایش است.گرچه تا حدودی از فعالیتهای ارزنده فرهیجته گرامی (استاد یوسفی) آشنا هستیم _ البته از طریق شما _ ولی متاسفانه تاکنون توفیق زیارت و دیدار حضوری ایشان را نداشته ایم که مشتاقیم برای دیدار.

نیارق پژوهی(اوجاقی)

سلام،مقاله حاضر را که با لطافت خاصی نگاشته شده است خواندم.برخوردتان با میهمانان بسیار عالیست ممنون.حسن توجه حضرتعالی به کسانی که تمام انژری خود را به معرفی کشور بویژه منطقه صرف می کنند حقیقتا قابل ستایش است.گرچه تا حدودی از فعالیتهای ارزنده فرهیجته گرامی (استاد یوسفی) آشنا هستیم _ البته از طریق شما _ ولی متاسفانه تاکنون توفیق زیارت و دیدار حضوری ایشان را نداشته ایم که مشتاقیم برای دیدار.

یوسفی

ازاینکه مورد مهرومحبت شماودوستانتان قرارگرفته ام مسرور وممنونم.هدف ما ارتباط فرهنگی ایل قشقایی با مردم خطه ی مغان است.اگرلیاقت همکاری داشته باشیم...

عارف

سلام[گل][گل][گل] خدا قوت

غریب منوچهری

سلام . سولماز خانم از زحماتی که برای آقای یوسفی و دوستانش کشیدید ممنونم. رویمان را سفید کردید. ایشان از لطف و محبت شما و دایی گرامیتان بسیار تعریف کردند. امید که به دیداری سپاس حضوری تقدیم شما عزیز نمایم.

بير گوگ تپه لي

سلام خسته نباشين! مادر خدمتيم وشماروبا نام شهرستان نمين لينك كرديم! موفق باشين!