مصاحبه با جوان موفق نمینی

لطفا خودتان را بطور خلاصه معرفی کنید  ؟.

اسم من اسلام مصطفوی است اصالت نمینی دارم . در سال 1363 در شهراردبیل  متولد شدم. در سال 1382 با رتبه بالایی وارد دانشگاه " ارومیه  " شدم. در سال 1385 تغییر رشته داده و از دانشگاه  " یزد " قبول شدم .  فعالیت های ورزشی خودم را از سال 1376 در رشته رزمی ووشو شروع کردم و در سال 1380 اولین مقام کشوری را به دست آوردم ، چندین دوره قهرمانی در رشته رزمی را درکارنامه کاری خود دارم . در رشته ورزشی تیر اندازی نیز دارای مقام های استانی و کشوری هستم و عضو تیم تیر اندازی دانشگاه بودم ، در سال 1384 اولین اختراع خود را به ثبت رساندم و سپس چند اختراع دیگر نیز در زمینه های صنعتی و کاربردی ثبت کردم  .

ضمن تحصیل در دانشگاه بنا به احساس نیاز در بخش فرهنگی و به دلیل علاقه ای که به فرهنگ سنتی زادگاهم آذربایجان داشتم اقدام به جمع آوری و ثبت( فرهنگ شفاهی ) برخی اطلاعات فرهنگی و سنتی آذربایجان کردم که پس از سه سال کلیه نوشته ها و مندرجات خویش را در قالب کتابی با عنوان گیاهان داروئی به انضمام طب سنتی آذربایجان به چاپ رساندم . این کتاب به بررسی طب سنتی آذربایجان موسوم به "تورکه داوا " پرداخته و  بیش از 100 گیاه داروئی را که در کل منطقه وسیع آذربایجان کاربرد داروئی دارد را به همراه اسامی ترکی و محلی آنها در بر می گیرد .

رمز موفقیت خویش را در چه چیزی خلاصه می کنید ؟

رمز موفقیت یک انسان بنابر تاکید مقام معظم رهبری عنصر خودباوری است بنظر من اگر شخصی به فرهنگ ، زبان و  قومیت خود که اولین شاخصه خود باوری در یک انسان است پشت کند از عنصر موفقیت نیز دور خواهد ماند . از جمله روش های رسیدن به موفقیت و خلاقیت شناخت قابلیت های شخصی و محیط پدیداری که همان جامعه و فرهنگی است که فرد در آن زندگی می کند ، بوده و مرحله بعدی انتخاب هدف و برنامه ریزی جدی برای به انجام رسانیدن آن است .

موفقیت سه شاخصه دارد: ثروت، قدرت و شهرت.

تاجران وبازاریان ابتدا ثروت و سپس قدرت و شهرت میخواهند. سیاسیون ابتدا قدرت و سپس ثروت وشهرت میطلبند و هنرمندان نیز در وحله اول طالب شهرت و سپس ثروت و قدرت میباشند. اما در ورای همه این نشانه های موفقیت، در نظر من چیز بالاتری وجود دارد: و آن راست گویی است ، این شاید بالاترین درس موفقیتی بود که در طول زندگیم یاد گرفته ام. بالاترین مقیاس من برای اندازه گیری موفقیت رسیدن به مرحله ای است که به " دروغ" و دروغگویی احتیاجی نداشته باشم.

بزرگترین هدف شما در زندگی چیست؟

حضرت علی (ع) فرموده است: علم بالاتر از ثروت است چون تو از ثروت مواظبت میکنی ولی این علم است که از تو مواظبت میکند. از این روست که به نظر من بزرگترین هدف یک انسان متعالی فقط و فقط می تواند علم و دانش باشد ، بنابر این باید خود را با علم و دانش تجهیز کنیم که شهرت، ثروت ، قدرت همه بعد از درک این حقیقت سراغ شما می آید. پس اگر ناپلئون  زمانی گفته است : " پول، پول، پول" ما هم باید  بگوییم:" دانش، دانش و دانش...  

اوقات فراغتت را با چه چیزی پر می کنی و برای رشد و پیشرفت از چه چیزهایی کمک میگیری؟

عاشق طبیعت ، ورزش و مطالعه کتاب هستم ، بیشتر اوقاتم را به مطالعه اختصاص میدهم . کتابهای مورد علاقه ام را در وحله اول کتابها و مقاله های علمی ، فنی و سپس موضوعات فرهنگ بومی تاریخی و رمانها تشکیل میدهد.

بعنوان یکی از جوانان موفق در عرصه های اجتماعی و فرهنگی  چه توصیه هایی برای موفقیت هر چه بیشتر جوانان داری؟

بنظر من مهمترین و با ارزشترین چیز در زندگی هر شخصی " زمان" است. اگر مفهوم "زمان" را بخوبی درک کنیم بدون از دست دادن فرصت آنرا با کسب علم و اطلاعات پر خواهیم نمود  و دروازه های پیشرفت و موفقیت  را به روی خود باز خواهیم کرد .

 

 

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آریان

با سلام دوست من از ياد مبر پشت هر كوه بلند ، سبزه زاری است پر از ياد خدا و در آن باز كسی می خواند… كه خدا هست…خدا هست هنوز… ماه من غصه چرا ؟!

همکلاسی

ای ول داری سولمازجان واقعا میگم هروزبه وبلاگت سرمیزنم وهرروزهم یه مطلب نومیبینم موفق باشی

احدی

سلام دوست عزیز مطالبت خیلی عالیه و قشنگ بود همان اینکه این دوستمان توانسته با این سختی زندگی به موفقیت برسد براش آرزوی سلامتی و موفقیت را دارم.[گل][گل]

solmaz

سلام آذین جان مفاخر نمین کتاب نیست .یه بولتن که دست خود آقای عسگری تو کانون بازنشتگان هست .

آذین

سلام سولماز جان لطفا شماره تلفنی که بتوانم با آقای عسگری صحبت کنم یا شماره کانون بازنشستگان را به من بدهید و یا آدرس آن را ف مرسی از لطف شما .

شهرام

....ღ♥ღ ..ღ♥ღ ..ღღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ ...ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღღ .......................ღ♥ღ ...........ღ♥ღ...ღ♥ღ ...........ღ♥ღ ...........ღ♥ღ.........ღ♥ღ.....ღ♥ღ ...........ღ..ღ♥ღ.......ღ♥ღ.....ღ♥ღ ...........ღ......ღ♥ღ.....ღ♥ღ.....ღ♥ღ ...........ღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥ღ♥ღ♥ ......ღ♥ღ ...........ღ♥ღღ♥ღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥........ღ♥ღ ....................................................ღ♥ღ ..........................@@..@@.............ღ♥ღ ..........................@@..@@.............ღ♥ღ ..............................@@................ღ♥ღ ..............................@@...............ღ♥ღ

همکلاسی

میگن آب درکوزه وماتشنه لبان می گردیم سولمازجان شماخودتون یه جوان موفق وموثربرانمین هستین منتظریه مصاحبه ازخودتون هستیم که ببینیم رمزموفقیت شمابزرگوارچیه؟[گل]

ا .میم

شناختن و شناساندن افراد موفق توفیقی است که شامل حال نخبگانی چون پورنعمت میشود یاشا... خیلی وقته گام در خلوتمان نمی نهید چرررررررررررررررا؟؟؟؟؟؟؟

manochehr

khosh hal oldim sizon veblag nan ashna oldim makhsosan kalasarin akslarinan chokh khoshim galdi .yashasin namin yashasin kalasar