دانشکده پردیس نمین

چند روزپیش خبری شنیدیم مبنی بر اینکه دانشکده پردیس شهرستان نمین در حال انحلال می باشد .شدت ناراحتی ام به حدی بود که برا ی قلم کردن آن می ترسیدم حرفی زده باشم یا بی ادبی کرده باشم چند روزی ترجیح دادم سکوت کنم .که به حمدالله نماینده محترم شهرستان سیدکاظم موسوی مدافع حقوق مردم شدند و قول مساعدت گرفتند که این اتفاق نیفتد .

بعد از 15 سال هدیه داده را بخواهند پس بگیرند برای شهرستان نمین و شهروندان نمینی خوشایند نخواهد بود .اینکه دانشکده صنعتی قرار است در نمین ایجاد بشود هیچ ربطی به پردیس ندارد .نام نمین با فرهنگ عجین است و دانشگده هم حق آن می باشد . با این وضع هیچ بعید نیست که چند سالی بعد بیایند و بگویند صنعتی بریم علمی کاربردی آریم . دانشکده ادبیات پردیس شهرستان نمین باید تجهیز شود نه انحلال !!!

خواهشی که از دولت کریمه جمهوری اسلامی داریم ماندگاری دانشکده نمین است .و پیگیری های آقای موسوی هم به تحقق این امر کمک خواهد کرد .

در ضمن آقای موسوی خبر خوش دیگری هم دادند ظاهرا قرار بر این بوده رشته های شبانه روزی دانشکده محقق اردبیلی فقط برادران را واحدگیری کنند صحبت هایی که آقای موسوی با وزیر محترم و رئیس سازمان داشتندقبول کردند خواهران هم واحد گیری کنند.

/ 31 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فضایل شاهماری سوها

ضمن عرض سلام و خسته نباشید . ( داشتن خودباوری یکی از شاخصه های پیشرفت و ترقی است )شهرستان نمین در همه جای ایران مشهور به مهد فرهنگ و تمدن است و ما به این فرهنگی بودن می بالیم اما راجع به حذف دانشکده اینکه اگر خودمان به طور جد پیگیر مسایل و مشکلات و رفع کمبودها و برطرف کردن نیازهای شهر متناسب با پتانسیل های آن (نمین در همه ی زمینه ها پتانسیل بالایی دارد که بیشتر انها بالفعل نشده است) باشیم نه تنها دانشکده حذف نمی شود بلکه به دانشگاه بزرگ با رشته ها و گرایش های مختلف و متنوع هم تبدیل می شود . و دیگر ما به وعده و وعیدهای دیگران نیازی نخواهیم داشت .

انجمن سینمای جوانان اردبیل

قابل توجه علاقمندان سینما انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می کند : آزمون وروردی دوره یکساله فیلمسازی با اعطای مدرک بین المللی از سوی ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایتهای : www.iycs.r www.cinemajavanan.ir یا به آدرس : اردبیل - شهرک آزادی - جنب سالن حجاب - طبقه هم کف خانه مطبوعات -انجمن سینمای جوانان ایران مراجعه یا با شماره تلفن های : 7721266-2240381 تماس حاصل فرمایند .

بیژن

سلام خسته نباشید من جز’اولین ورودی رشته روانشناسی شهر به اصطلاح نمین شما بودم از کردستان با هزار امید و آرزو آمدیم آنجا هیچ وقت ان 4 سال را فراموش نمیکنم از اردبیل برای ما غذا میاوردند سرد سرد خوابگاه نداشتیم در خانه های اجاره ای قدیمی سکونت داشتیم جرات بیرون آمدن نداشتیم همه مارا می شناختند.آیا واقعا"همچین شهری باید دانشگاه داشته باشد؟خودتان قضاوت کنید.اگر خواستی جوابمو بده. سلام منم به فرخی و شاپور و آقا سید برسان سولماز خانم.باور کنید کسی که از خانواده دور میشه خیلی سخته براش تو همچین محیطی بمونه تعصب نداشته باشید و قضاوت کنید

الچین

سلام میخوام به این اقا بیژن بگم که اجازه بیدن مردم اون منطقه تصمیم میگیرن شما هم در مورد استان خودتون نظر بدین

samira

سلام دوست عزیز من تمام نظرات رو خوندم اول در جواب آقای بیژن:من دانشجوی ورودی 80 نمین بودم درسته یه مشکلاتی داشتیم البته من در وصف داشکده در سالهای اول شنیده بودم شاید نتونم درکتون کنم ولی صفای دانشکده و دوستی بین بچه ها خیلی خوب بود و اگر مشکلی پیش میومد همه هوای هم رو داشتن. و در جواب کوروش شما دوبار رفتید نمین من 3سال اونجا بودم مازندران زیبا هست ولی نمین مناظر بکر و محشری داره ما کوه و فندقلو و یه چشمه حوالی نمین که اسمش یادم نیست و حتی اون رودخونه رو که کنار دانشکده بود رو تا روستاهاش پیاده روی کردیم عکس هایی که دارم از اونجاها رو هر کس می بینه واقعا تحسین میکنه باید برید،البته برای شما که مثلا از مازندران و گیلان میاین شاید جذاب نباشه.یه خواهشی هم از شما سولماز خانم دارم میشه عکس های جدید از دانشکده و رودخونه و شهر نمین بذارید واقعا دلم برای اونجا تنگ میشه.و اینکه مطمئن باشید دانشکده رو منحل نمیکنن اگر میخواستن موقع احداث دانشکده ادبیات اردبیل این کار رو می کردن.موفق و پیروز باشید.

نرگس

من با بیژن کاملا موافقم من ورودی 85 بودم و هیچ چیزی ندیدم که حداقل دلم خوش باشه غیر مناظر قشنگ

سلام به دانشجویان عزیز نمین من یه سالی دانشجوی نمین بودم اکثر دانشجوها ناراضی بودم با این حال نمی دونم چرا عده ای دلشون نمیخواد این دانشکده انتقال داده شود به اردبیل نه منحل(فردوس)

بيژن

سلام به همه اونايي كه در غربت نمين سال 76 بسر بردند.همه دانشجوها دوران دانشگاه براشون يه خاطره خوبه ولي براي من مثل اسراي ايران در عراق گذشت . يكي از دوستام بخاطر دفاع از يك دختر دانشجو به زندان رفت و وقتي رفتيم با قاضي حرف بزنيم با بدترين برخورد ما را از اتاقش بيرون كرد. سال 76 مبلغ 15 ميليون تومان ديه براي اون دانشجوي بدبخت حكم زد بخاطر كسي كه شهره فساد بود پدرش براي جمع كردن اين پول به گدايي ميرفت و سرانجام در يكي از جاده هاي كوهستاني يخ زد و فوت شد ولي باز هم تا اون پول را از دوست من نگرفتند زندانش را نبخشيدند و دو سال در زندان بود

بيژن

هر شب با بچه ها جمع ميشديم و به مسئولين دانشكده التماس ميكرديم كه ما رابه اربيل منتقل كنند. شايد در وصف اين سختي اين خاطره مناسب باشد كه ترم آخر هم درخواست انتقال به دانشگاه رشت را دادم . دوستان تعصب اين بچه هاي نمين به حدي بود كه قبول كردن انتقاد برايشان سيار سخت بود. دختر خانومها وضعيتشون از ما بدتر بود بارها ميديدم كه همكلاسيهايم گريه ميكردند. غذايي كه ميخورديم خيلي سرد و بي مزه بود كه حتي سيرمان هم نميكرد.اساتيد ما را درك ميكردند و اين تنها نقطه دلخوشي ما بود.با بچه هاي همكلاسيم قرار گذاشتيم كه چند سال بعد از اتمام تحصيلمان در يك روز مشخص با هم دوباره در نمين جمع شويم هر كاري كردم نتوانستم كه اين كار را انجام بدهم. از فضاي پليسي و امنيتي دانشكده ديگه چيزي نميخوام . من الان يه مديرم و دارم به مردم خدمت ميكنم ولي بخاطر تجربياتي كه داشتم ديگر هيچ تعصبي به دلخوشيهايم ندارم به مردم اين شهر هم پيشنهاد ميكنم اجازه بدن اين دانشكده منتقل بشه وجود دانشجو هيچ مزيتي براي شما ندارد. شمايي كه تعصب داري هنوز هم فكر ميكني خان هستي و اون منطقه ملك شماست و ديگران باياي شما يه كم خودتو جاي اون دانشجويي بذار كه از خوزستان ..