شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

دودی بیزیم دادی سیزون
ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ٢۸ آذر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

کارخانه سیمان در نزدیکی روستاهای« نوشنق» و« گرده» شهرستان نمین واقع شده است . چند سال است که موضوع استفاده از نیروهای بومی در این کارخانه در جلسات مختلف مطرح می شود .اما این امر عملی نمی شود . چندی پیش تابلویی را روی پل ورودی نمین با عنوان کارخانه سیمان ...اردبیل دیدم که باعث تعجب شد .

شاید کارخانه سیمان جدیدی راه اندازی شده که ما بی خبریم در مراسمی در اناق بازرگانی اردبیل .کارخانه سیمان ...برنده جایزه صادرکننده نمونه اعلام شد که با عنوان کارخانه سیمان ..اردبیل معرفی شد . البته یکی از نمایندگان محترم مجلس هم در این مراسم حضور داشنتد .

کارخانه ای که در زمین های شهرستان نمین قراردارد دودآن را اهالی روستاهای اطراف می خورند و زمین های اطراف کارخانه هم بلا استفاده مانده است .بیشتر کارکنان غیربومی هستند که آنچه بیشتر باعث ناراحتی مردم می شود این که تابلوی کارخانه روی پل ورودی شهرستان نمین (درست حوزه استحفاظی شهرستان نمین ) قرارگرفته است اما مردم سهمی از این کارخانه ندارند و باعث ناراحتی شده است .چند سوال از مسئولان داریم :

آیا این کم لطفی در شهرستان مشگین ،مغان،بیله سوار و گرمی اتفاق می افتد؟

دلیل این که نمین به رسمیت شناخته نمی شود چیست؟

قبلا می گفتیم فرماندارو و شهردار غیر بومی است اکنون که هردو بومی هستند .حتی در آدرس کارخانه سیمان هم اسمی از شهرستان نمین نیامده است!!!!

سولمازپورنعمت- روزنامه همشهری