شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

از هم اکنون نمین
ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱ فروردین ۱۳۸۸  کلمات کلیدی: مراکز فرهنگی ، شهرستان نمین

مراکز فرهنگی 

    نمین دارای یک  کتابخانه عمومی است. این کتابخانه در داخل پاک نمین قرار دارد و  بیش از 16500  هزار جلد کتاب دارد.

 کتابخانه دیگری  نیز  در موسسه آموزشی صادق نمین با بیش از 4000 جلد کتاب در اختیار همشهریان محترم می باشد .

  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:  این مرکز در سال 1378 در داخل  فرهنگسرای آزادگان شروع به فعالیت کرده و  از سال 1384 در ساختمان جدید مستقر شده است این مرکز در حال حاضر در تمامی  رشته های هنری  فعال است. این کانون  دارای ده هزار  جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان است و یکهزار نفر عضو دارد.

دارالقران نمین (ساختمان جدید )که 22 بهمن سال 1387 راه اندازی شد

دراالقرآن دانش آموزان الهادی نمین : این مرکز در مدارس نمین در زمینه آموزش قرآن (روخوانی، حفظ و تجوید)فعالیت دارد.

فرهنگسرای آزادگان: این مکان دارای یک سالن نمایش است که برای نمایش  فیلم و تئاتر و برپایی مراسم جنش ها مورد استفاده  قرار می گیرد.

دانشکده پردیس نمین: این دانشکده سال 1372 خورشیدی شروع  به پذیرش دانشجو کرد. رشته های ادبیات و روان شناسی و باستان شناسی در این دانشکده تدریس می شود.

دانشکده پیام نور نمین: این دانشکده در سال 1385 دایر گردید. و در  رشته های حقوق  و مدیریت دولتی و زبان  دانشجو می پذیرد.  

مراکز فرهنگی دیگری که امروز دیگه از همه موفق تر و شناخته شده تر می باشد موسسه  آموزشی صادق نمین هست .موسسه صادق نمین که در تاریخ 2/4/1380 با مجوز ارشاد اسلامی و اموزش و پرورش استان اردبیل تاسیس شد،از اینکه توانسته با استعانت از خداوند متعال و یاری همکاران با تجربه خود و حمایت پیشتیبانی مردم فرهنگ دوست در رشته های زبان .کامپیوتر ،نقاشی ،موسیقی،ریاضی ،فیزیک عربی و سایر کلاسهای تقویتی و کنکور برای تمامی سنین سهم بسزایی داشته باشد بسیار خرسندیم .مدرسین این موسسه داری مدارک و تحصیلات عالی دکترا و دانشجوی دکترا و فوق لیسانی و لیسانس می باشند ،تاکنون 1000 نفر در کلاسهای زبان این موسسه شرکت داشته اند و موفقیت های چشمگیری را در مدارس ،کنکور و المپیاد های زبان کسب کرده اند .بنده ٩سال پیش شاگرد این موسسه بودم و هستم و هم اکنون یکی از افتخاراتم مربیگری و خدمتگزاری در  این موسسه می باشد نمی خوام با کلمات و واژه ها بازی کنم یا اقراق کرده باشم  .مسئول موسسه از این نوشته ها خبری نداره ولی بنده باری رو روی دوشم احساس می کنم امیدوارم خداوند توفیق دهد تا وظیفه شاگردیم  را ادا کنم (این موسسه مجهز به تمامی امکانات می باشد 3سال پیش طرح تحقیقی را شروع کردم که نقاط ضعف و قوت موسسه را شناسایی کنیم به موسسه های استان و همچنین دو موسسه در تهران  مراجعه کردم از هیچ لحاظ قابل مقایسه نبود (کتابخانه نور موسسه صادق با  4000 جلد کتاب در خدمت همشهریان عزیز می باشد .بانک نوار موسسه و جزوات زبان و کتاب های فروشی زبان و امکانات چاپی و دستگاهای مورد نیاز همه و همه نشان از خدمت صادقانه این اموزشگاه می باشد. هر چه گفتم کم گفتم کوتاه و گزیده گفتم تا نگویید اقراق کرد.

آموزشگاه دیگه که بدون هدف انتفاعی توسط برادران صمدی اداره می شود به نام پورسینا می باشد که کلاسهای تقویتی برگزار می کنند .

اموزشگاه دیگری به نام مبین نیز چند سالیست در زمینه زبان در حال فعالیت می باشد