شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

اردوی بازدید دانش آموزان نمینی از نوار مرزی شهرستان نمین برگزار شد
ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱٥ مهر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

نمین ، اردبیل - همزمان با هفته نیروی انتظامی و به همت گروهان مرزی نمین دانش آموزان دبیرستان امام جعفر صادق (ع) روستای مرزی تقی دیزج از توابع نمین از نوار مرزی و مزار شهید حسین علی صدافرین در منطقه مرزی معروف به صدآفرین نمین بازدید کردند.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار ایرنا ، در این مراسم سروان رضا مرادی فرمانده گروهان مرزی نمین هدف از این بازدید را آشنا کردن دانش آموزان با نوارهای مرزی منطقه و ارج نهادن به رشادتهای شهید حسین علی صدآفرین ذکر کرد.

وی به تشریح نحوه جان فشانی های آن شهید یزرگوار در دفاع از کیان و حریم کشور برای دانش آموزان پرداخت.

حجت الاسلام وثوقی رییس عقیدتی ، سیاسی مرزبانی استان اردبیل نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین علی صدآفرین رشادت و دلاوری و پایمردی آن شهید بزرگوار در دفاع از ناموس و وطن اسلامی ایران را کم نظیر دانست.

وی دانش آموزان را به تلاش برای افزودن بر علم و دانایی خود برای ساختن آینده ای درخشان برای کشور توصیه کرد.

وی افزود: دانش آموزان امروز آینده سازان کشور هستند و اگر به خوبی با فرهنگ شهید و شهادت آشنا شوند می توانند آینده کشور را تضمین نمایند.

در ادامه شرکت کنندگان با نثار شاخه های گل و فاتحه برای شادی روح مطهر شهید صدآفرین بر ادامه راه و آرمان های این شهید تاکید کردند.

شهید صدآفرین دلاور مردی است که در شهریور 1320 در جریان جنگ جهانی دوم وقتی نمایندگان قوای روس پس از تسلیم دولت وقت ایران قصد ورود به ایران را داشتند یکه و تنها در پاسگاه کلوز واقع در نقطه صفر مرزی شهرستان نمین در برابر آنها ایستاد و پس از شش ساعت مقابله در نهایت جانش را فدای دفاع از وطن و آرمان هایش کرد و در سایه رشادت های آن شهید بزرگوار نام آن پاسگاه از کلوز به صدآفرین تغییر یافت.