شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

افتتاح کنگره استاد شهریار
ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهریار ، استاد شهریار ، آذربایجان

عضو هیئت علمی امنای کنگره بین‌المللی شهریار:  افتتاح کنگره شهریار با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی احمدی نژادبیت الله جعفری از ارسال ۴۰۰ مقاله از داخلو ۸۲ مقاله از خارج کشور به نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار خبر داد و گفت: این کنگره با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی رییس جمهور افتتاح می شود

جعفری، از اعضای هیئت امنای نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار در گفتگو با خبرنگار شبستان، از افتتاح این کنگره با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور خبر داد و گفت: نخستین کنگره بین‌المللی با حضور رییس‌جمهور، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر جلیل تجلیل، دبیر کنگره 27 شهریور امسال در انجمن مفاخر برگزار می‌شود و 28 شهریور به کار خود پایان می دهد.

جعفری قرائت پیام مقام عظمای ولایت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنرانی رییس‌جمهور و دکتر جلیل تجلیل، قرائت مقالات برگزیده و شب شعر را از مهم‌ترین برنامه‌های نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار برشمرد.

وی از ارسال بیش از 250 مقاله به دبیرخانه نخستین کنگره استاد شهریار خبر داد و افزود: تاکنون 82 مقاله از خارج از کشورهای آمریکا، کانادا، ترکیه، هندوستان، چین، پاکستان و آذربایجان و 200 مقاله نیز از داخل کشور به ما رسیده است.

به گفته عضو هیئت امنای نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار، علاقه‌مندان به ارایه مقاله در این کنگره تا 15 مرداد وقت دارند تا مقالات خود را ارسال کنند.

وی برگزاری نمایشگاهی از محصولات فرهنگی را از برنامه‌های جانبی نخستین کنگره استاد شهریار عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه مقالات، کتب، موسیقی و نقاشی‌های مرتبط با استاد شهریار ارایه خواهد شد.

جعفری تجلیل از مقام استاد شهریار، تبیین و تشریح ابعاد مختلف شخصیتی استاد را از اهداف برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار ذکر و خاطرنشان کرد: نقش شهریار در پیوند ملت‌ها، تأثیر شهریار بر ادبیات ترکی، شهریار و شعر ترکی از جمله محورهای این کنگره است.