شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

پیکر امام جمعه سابق عنبران تشییع شد
ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۸ فروردین ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

پیکر شیخ ثابت شفیقی امام جمعه سابق عنبران بعد از 50 سال هدایت مردم و ایجاد وحدت و همدلی در بین اهل تسنن و تشیع تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم که عصر امروز در شهر سنی‌نشین عنبران برگزار شد، اهالی با حضوری با شکوه پیکر امام جمعه سابق خود را تشییع کرده و در شهر عنبران اولیا به خاک سپردند.

این شخصیت برجسته و روحانی اهل تسنن در سن 97 سالگی و بعد از چند سال خانه‌نشینی به دلیل بیماری و کهولت سن امروز دیده از جهان فرو بست و به دیدار معشوق شتافت.در مراسم تشییع و خاکسپاری امام جمعه فقید عنبران که جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند، امام جمعه شهر عنبران در سخنانی گفت: شیخ ثابت شفیقی خدمات ارزنده‌ای را در دوران حیات خود انجام داد و بزرگ‌ترین منادی وحدت جامعه اسلامی و نزدیکی اهل تسنن و تشیع بود.

حجت‌الاسلام یاور مرادی با بیان این‌که این شخصیت در عمر 97 ساله خود همیشه بر همدلی و وحدت اهل تسنن و تشیع تاکید می‌کرد، افزود: مردم به دلیل علاقمندی به این شخصیت همیشه تابع نظر این روحانی پیشقدم بودند و با دوری گزیدن از تفرقه و دودستگی سعی می‌کردند وحدت و حرکت منسجم خود را ادامه دهند.

وی اظهار داشت: اشعار و آثار به جای مانده از این شخصیت والامقام نشان از علاقمندی او به اهل بیت دارد به طوری که شیخ ثابت شفیقی در تاریخ عنبران شخصیتی عالم، آگاه و آشنا به حقایق زمان خود بود.

مرادی با تسلیت بر اهالی عنبران به خاطر فقدان این شخصیت برجسته تصریح کرد: نسل آینده باید شناخت، معرفت و اخلاق این شخصیت‌ها را الگوی خود قرار دهند و بکوشند تا خدمتگزاری صادق و بی‌ریا باشند.

به گزارش فارس، امام جمعه شهر عنبران در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: با تشییع پیکر امام جمعه سابق عنبران اهالی دلدادگی خود را به این شخصیت نشان داده و بار دیگر بر وحدت و همدلی خود پافشاری کردند.

شیخ ثابت شفیقی که چند سال پیش نیز آیین نکوداشت او در شهر اردبیل برگزار شد بعد از تحمل بیماری دار فانی را وداع گفت و قرار است مراسم بزرگداشت این شخصیت برجسته روز دوشنبه از ساعت 15 الی 18 در مسجد جامع عنبران برگزار شود.