شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

مشاوره‌های خانواده توسعه می‌یابد
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز ۳ امرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان نمین گفت: مشاوره‌های اجتماعی و خانوادگی بهزیستی نمین که به صورت رایگان انجام می‌شود، توسعه پیدا می‌کند.

سید‌جلال جامبر صبح امروز در مراسم افتتاح 10 واحد مسکن محرومان و معلولان نمین اظهار داشت: اگر افراد جامعه این مشاوره‌ها را در مواقع نیاز جدی بگیرند بسیاری از مشکلات و معضلات پیش رو برطرف می‌‌شود.
وی با برشمردن تنوع خدمات مشاوره‌ای بهزیستی نظیر مشاوره ژنتیک، ازدواج، رفع مشکلات خانوادگی، ناهنجاری‌های کودکان و... افزود: تمام مشاوره‌ها در این مرکز به صورت رایگان و زیر نظر بهزیستی نمین انجام می شود.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود ارائه خدمات به مددجویان و معلولان را از دیگر اقدامات بهزیستی اعلام کرد و بیان داشت: وظیفه ذاتی بهزیستی به عنوان یک نهاد حمایتی با هدف پیشگیری از معلولیت‌ها و محرومیت‌ها توانمند کردن این قشر است.


رئیس سازمان بهزیستی نمین با بیان اینکه در این رسیدگی و توانمندسازی دو بعد تقویت معاش و ایجاد سرپناه برای محرومان و معلولان مد نظر است، افزود: ما معتقدیم با حل دو مشکل کسب درآمد و تامین سرپناه می‌توانیم بیش از 80 درصد مشکلات این قشر را برطرف کنیم.
وی با یادآوری اینکه در سال‌های اخیر و با حمایت دولت خدمتگزار ساخت مسکن برای مددجویان بهزیستی در اولویت بوده، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از 10 واحد مسکن محرومان و معلولان در نمین بخشی از این مشکلات کاهش می‌یابد.
جامبر اظهار داشت: برای احداث این واحدها 900 میلیون ریال هزینه شده که 450 میلیون ریال آن اهدایی بلاعوض بهزیستی بوده و 450 میلیون ریال دیگر نیز از محل تسهیلات بانکی تامین شده است.
رئیس سازمان بهزیستی نمین ادامه داد: ساخت بیش از 25 واحد مسکن محرومان و معلولان نیز از محل مصوبات سفر رئیس جمهور در این شهرستان در دست اقدام است که با تکمیل آن این واحدها به متقاضیان واگذار می‌شود.
وی عنوان داشت: همزمان با هفته بهزیستی دفتر جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی نیز در نمین به بهره‌برداری می‌رسد.
جامبر هدف از افتتاح این دفتر را ارائه آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محلات سطح شهرستان ذکر کرد.