شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

به بهانه آغاز دومین سال انتشار وی‍ژه نامه نمین
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: وی‍ژه نامه نمین ، شهرستان نمین ، سولماز پورنعمت پیله رود

خوشبختانه منطقه ای که در آن زندگی می کنیم دارای مردمانی فرهنگ دوست و تحول گرا می باشد که از گذشته تا حال در مسیر تحول و تبادل فرهنگی نقش بسزایی را ایفا نموده است . سابقه طولانی مکتب خانه ها و مراکز آموزشگاهی –انتشار کتاب در حوزه های مختلف ارائه تحقیقات علمی – فرهنگی و...را می توان در باب پویایی فرهنگی منطقه مورد ارزیابی قرارداد .

در عصر حاضر با توجه به پدیده ی دهکده جهانی تقویت و اشاعه فرهنگ یک منطقه بیش از پیش ضروری به نظر می رسد که در این راستا رسانه های محلی از جمله مطبوعات نقش مؤثر و عمده ای را ایفا می نمایند.

جای بسی خوشوقتی است که منطقه نمین نویسندگان زیادی را در خود پرورش داده ولی متأسفانه به هر دلایلی تا به حال فاقد نشریه مستقل بوده است .مقالات وگزارشات قلم بدستان این دیار فرهنگی معمولاً در نشریات سراسری و استانی انتشار می یابد . با در نظر گرفتن این موقعیت ضمن مشورت و تبادل نظر با برخی از نویسندگان و صاحبان اندیشه برآن شدیم تا به انتشار ویژه نامه نمین در یکی از نشریات استان اقدام نماییم تا کمکی باشد برای پرکردن این خلع فرهنگی .

اولین شماره ویژه نامه در بهمن ماه 88 منتشر و مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت .خداوند متعال را سپاسگزاریم که توفیقی عنایت فرمود تا ازبهمن سال گذشته هر ماه یک شماره منتشر و در دسترس خوانندگان قرار گرفت .

در طول یکسال سعی بر این بوده تا علاوه بر انعکاس اخبار شهرستان ،از طریق درج مقالات در حوزه های مختلف (به قلم نویسندگان منطقه ) به بررسی و ارزیابی مسائل اجتماعی منطقه هم پرداخته شود و همچنانکه خوانندگان عزیزهم گاهاً متذکر می شوند ضعف هایی وجود دارد که تلاش خواهد شد در شماره های آتی به حداقل ممکن کاهش یابد لذا با ارسال پیشنهادها – نقدها و مقالات مارا بیش ار پیش در هر چه غنی تر شدن نشریه یاری فرمایید . در این مجال وظیفه خود می دانیم از کلّیه عزیزان خصوصا همکاران و زحمت کشان محترمی که بدون هیچگونه چشم داشتی در طول یک سال به نوعی در انتشار ویژه نامه سهیم بوده اند و همکاری شان نقطه امیدوار کننده ای بوده است که ما را در ادامه این کار خطیر فرهنگی بیشتر متعهد می نماید تشکرو سپاسگزاری می نماییم .

تشکر ویژه از:

سردبیر محترم روزنامه صبح سبلان آقای یاشار پورمجید .مدیر مسئول آقای آگاهی و همکاران محترم نشریه صبح صبلان

سولمازپورنعمت