شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

قهرمان قهرمانان
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: قهرمان قهرمانان ، شهرستان نمین ، تربیت بدنی

لطفا ضمن معرفی خود بفرمائید چه مدت است که در هئیت پرورش اندام شهرستان فعالیت دارید؟

بنده یاشار صمدی متولد روستای میناباد سال 1366 بوده و در حدود دو سال می باشد که به لطف خدا و ریاست محترم تربیت بدنی شهرستان فعالیت خود را شروع کرده ام و هم اکنون نیز سمت رئیس کمیته پاورلیفتینگ و پرس استان اردبیل و رئیس هیئت پرورش اندام شهرستان نمین را بر عهده دارم.

هئیت شما تا کنون چه مدال های کسب نموده  ؟

طی دوسال دو دوره متوالی قهرمانی باشگاه های استان (البته نا گفته نماندکه فقط در استان اردبیل 83 باشگاه مشغول فعالیت است که حداقل در هر باشگاه 150نفر فعالیت ورزشی دارند.در نمین یک باشگاه با زیربنای 90متر و دستگاه های سطح پایین و تعداد 80نفر فعالیت دارند)و قهرمانی در چنین شرایطی واقعا افتخار بزرگی برای شهرستان می باشد.

طی دوسال کسب 5مدال کشور در کرج ،تهران و اصفهان توسط بنده چهار مدال و آقای مهدی قرشی مقدم از ورزشکاران آینده دار نمین که انشالله در میادین بین المللی نیز شاهد افتخار آفرینی ایشان خواهیم بود.

کسب مقام قهرمانی باشگاه در رده نوجوانان و دومی در رده جوانان در گیلان در مجموع 60 طلای استانی ، 30نقره استانی ، دو طلاو سه برنز کشوری .

 


آینده این ورزش را چگونه ارزیابی می کنید؟

اگر به دو سال قبل بر گردیم این رشته حتی یک مدال هم در استان کسب نکرده بود امّا با مدیریت درست آقای عوض نخست و حمایت ایشان از کلیه هئیت های ورزش و برنامه ریزی درست این پیشرفت در این دوسال کسب شده است که امیدواریم طی دو سال آینده مدال های آسیایی و جهانی توسط ورزشکاران نمین کسب گردد.

چه مشکلاتی در این رشته وجود دارد؟

با توجه به جا نیفتادن این رشته در شهرستان نمین وبرداشت های نامناسب از این رشته متاسفانه استقبال بسیار ضعیف است و با توجه به پایه ای بودن این رشته برای کلیه ورزشکاران حرفه ای اعم از فوتبال ،رزمی و ..استقبال این عزیزان کم رنگ می باشد که انشاا...بتوانیم این مشکل را نیز حل نمائیم در ضمن مکان ورزشی نیز از جمله مشکلات این شهرستان در این رشته می باشد که با حمایت های ریاست محترم تربیت بدنی در حال پی گیری است .در آینده ای نزدیک شاهد باشگاه حرفه ای و ایروبیک جهت استفاده بانوان و آقایان خواهیم بود.

آینده ورزشی خود را به عنوان یک ورزشکار حرفه ای چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به این که طی دو سال توانایی شرکت در میادین بین المللی را داشته ام ولی متاسفانه مشکل تهیه گذرنامه مانع شرکت در مسابقات برون مرزی شده بود که به لطف خدا این مشکل نیز در حال حل شدن است .من آینده مدال آوری خود را در سال بعد در میادین بین المللی و قوی ترین مردان ایران می بینم و تمام تلاش خود را در این راستا خواهم کرد.

در پایان ازریاست محترم تربیت بدنی نمین، ریاست محترم هلال احمر ،دبیر هئیت آقایان داوود اصغری و مهدی مرادی کمال تشکر را دارم