شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

آشنایی اجمالی با غفور قلی زاده نیارق
ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۱ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

 

                                                                     

http://shora114.blogfa.com/ 

غفور قلی زاده نیارق ـ دانشجوی علوم سیاسی(کارشناسی ارشد) در سال ۱۳۵۱ هجری شمسی در یک خانواده مذهبی و کشاورز در روستای نیارق از توابع شهرستان نمین استان اردبیل دیده به جهان گشود.مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در زادگاه خود گذراند و بسال ۱۳۷۱ موفق به اخذ دیپلم (اقتصاد)از دبیرستان دکتر شریعتی اردبیل شد.بعد از اخذ دیپلم راهی تبریز شد و با سپری کردن دوره تحصیلی مدرک فوق دیپلم را از تربیت معلم علامه امینی اخذ کرد.

 وی تحصیلاتش را در  حوزه معارف اسلامی  ادامه داده و با مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد اردبیل فارغ التحصیل گردید،و اکنون در حال گذراندن دوره های آخر تحصیلی در رشته علوم سیاسی(کارشناسی ارشد)در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز می باشد.

قلی زاده نیارق خدمات فرهنگی خود را از سال ۱۳۷۳ با عنوان مربی امور تربیتی آغاز و پس از استخدام در آموزش و پرورش مدتی در معاونت تربیتی ، تدریس در رشته های بینش اسلامی ،تاریخ و ...مشغول به فعالیت شد و بعد در معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش به فعالیت خویش ادامه داد....


وی با وجود مشغله های زیاد علاقه خاصی هم به هنر نقاشی دارد، در واقع استاد مسلم نقاشی هستند طوری که با الهام گرفته از طبیعت بکر و سحر انگیز سلطان ساوالان  با قلم اعجاز گرش مناظری خلق می نماید که سخن گفتن از صنعتی که در هنر خود بکار می برد مجالی دیگر می طلبدو از مجال این مقال خارج است.شرکت در چندین نمایشگاه و ارایه آثار و انتشار مجموعه ای از آثارش و....گوشه ای از فعالیت های این هنرمند در این حوزه است.

موقعیت سیاسی ـ اجتماعی کشور باعث شد تا وی با عشق به نوعدوستی و عدالت طلبی فعالانه در دفاع از حقوق مردم به عرصه سیاست قدم بگذارد.تا آنجا که بنا بر درخواست جمعی از آذربایجانی های مقیم مرکز و ساکنین جنوب تهران (بر اساس توانایی هایی که از وی سراغ داشتند) با شعار عدالت طلبی و مبارزه با تبعیض و تلاش در اجرای کامل قانون اساسی، در انتخابات دوره هفتم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران ـ ری ـ شمیرانات  و اسلام شهر حضور یافت.

غفور قلی راده نیارق از همین سالها بر نوشتن مقالات سیاسی و اجتماعی و انتشار آن در روزنامه های سراسری و نشریات محلی استان(اردبیل)اهتمام ورزید و چون خود برخاسته از طبقه محروم جامعه است مقالاتش نیز غالبا انعکاس دهنده حرف دل همین قشر می باشد و آثارش در مدت کوتاهی توانسته از وی یک چهره مردمی ترسیم نماید.

قلی زاده چند سال  پیش بنا بر درخواست جمعی از ساکنین خزانه تهران در انتخابات شورایاری شرکت نموده و با کسب آرا به عنوان یکی از اعضای شورایاری انتخاب شد.توانایی های قلی زاده در این مسوولیت خطیر و ظریف سبب شد تا سمت دبیری شورا به وی واگذار شود.او هر چند میل چندانی به رسانه ای شدن عملکرد خود و همکاران ندارد با این حال به جهت اطلاع رسانی گوشه ای از فعالیت های شورایاری خزانه در بعضی شماره های نشریه هفتگی همشهری محله ۱۶(ضمیمه روزنامه همشهری)منعکس می شود.

غفور قلی زاده علاوه بر فعالیت های یاد شده ،عضو جامعه اسلامی فرهنگیان ،مسوول جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی منطقه ۱۶ تهران و ...می باشد.

مسوولیت های متعدد ،تحصیلات عالی ،آشنایی نزدیک با چهره های شناخته شده کشور و از همه مهمتر تحقیقات و مطالعات مستمر درباره مسایل سیاسی ،اجتماعی و ...باعث شده تا نگرشهای نوینی در افکار قلی زاده بوجود آید و مسلما چنین شخصیتی که دارای کوله باری پر از تجربیات است در پیشرفت کشور عزیزمان و بویژه زادگاه خود "سلطان ساوالان "نقش قابل توجهی خواهد داشت.