شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

دانش آموزان مدارس پیله رود سال ۶۱
ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٥  کلمات کلیدی:

منبع:کانال تلگرامی پیله رود @Pilerood

نفرات عکس فوق:

ایستاده از سمت راست ردیف بالا سید آقا عنایتی،غلامرضا چراغی،داداش فرقانی،قابل همرنگ،حافظ خوبدل،مقدم سید حسینی،جهان فرقانی،میر قابیل موسوی،وهیب اله عطایی،بگ بابا یاقوتی،مرحوم مجید مجیدی،یاور صدیقی،حسن عبدل علی زاده،فرامرز بخشنده.
نشسته از سمت راست سیاوش خدامراد زاده،راشد نظری،شاپور احمدی، سراصلان عطایی، ولی نظری،علی محمدی،عبداله پاشایی،نور محمد صبری.
ردیف سوم نشسته از راست فرهنگ خدایی،سعید  ثمودی،عسگر خوبدل،بابا حبیبی،حضرت قلی ریاحی


 
درخشش محقق جوان استان در هشتمین کنگره بیوتکنولوژی آلمان
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ۸ اردیبهشت ۱۳٩٥  کلمات کلیدی:

سولماز پورنعمت -خبرنگار روزنامه همشهری :ارائه روش نوین نانو پزشکی توسط محقق جوان اهل آبی بیگلو در هشتمین کنگره بین المللی بیوتکنولوژی اروپا در فرانکفورت آلمان خبر مسرت بخشی بود و همین بهانه ای شد تا پای صحبت‌های «اکبر واثقی» این جوان افتخارآفرین بنشینم. این گفت و گو را در ادامه می‌خوانید:

  • کمی درباره رشته بیوتکنولوژی توضیح‌دهید ؟

رشته بیوتکنولوژی یا همان زیست فناوری یکی از 3 فناوری پیشرو در جهت توسعه کشورهای پیشرفته است که در حوزه‌های مختلف پزشکی،کشاورزی،صنعتی و صنایع غذایی فعالیت می‌کند.
شرکت‌های بسیار زیادی در دنیا در این حوزه فعالیت می‌کنند که عمدتا برای تولید داروهای نوترکیب و درمان بیمارهای چون سرطان و همچنین تولید فراورده‌های غذایی با دست ورزی‌های ژنتیکی انجام می‌گیرد.
روش‌های مورد استفاده در زیست فناوری دارای مزیت‌های فراوان از قبیل تولید انبوه، و با خلوص بالا، درمان سریع با حساسیت بالا، تولید محصولاتی با قابلیت رشد در شرایط فیزیولوژیکی و مناطق خاص با سرمایه گذاری کم است.
بیشتر شرکت‌ها و مراکز و دانشگاه‌های دنیا امروزه با استفاده از زیست فناوری و تلفیق آن با سایر فناوری‌ها مانند نانو فناوری و فناوری اطلاعات توانسته اند بسیاری از بیماری‌ها را شناسایی و درمان کنند. امروزه هیچ دارو خانه ای را نمی‌شود پیدا کرد که داروی بیوتکنولوژی در آن به فروش نرسد. این امر سود کلانی برای بسیاری از شرکت‌های بیوتکنولوژی دارد.