شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

تکم چی یوخسا عمونوروز؟؟؟
ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز ٢٠ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی:

سلام سایین دوستلار بو شکیل ،نمینین 93اینجی ایلین بایرام سفره سیدی . من بوردا تکم چی گورمدم ؟؟؟سیز گوردوز؟؟؟


 
زندگی نامه شهید گرانقدر فرامرز آذری پیله رودشهرنمین
ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۸ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی:

زندگی نامه شهید گرانقدر فرامرز آذری پیله رودشهرنمین یکی از شهرهای شهید پرور استان اردبیل می باشد در خلاف شهر نمین روستاهای زیادی وجود دارند روستای پیله رود یکی از روستاهایی است که خودش دارای 12 روستا می باشد افراد این دهکده ها با هم در ارتباط بودند وهستند.

منبع:http://salehin.ir


 
حکیمه دختر نترس ایل
ساعت ٩:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱٦ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی:

منبع: صبح سبلان ویژه ی نمین- باقری از شیراز( قشقایی):حکیمه بر روی دار *گبه بود و نیم نگاهی هم به دیگ پر از شیری که در اجاق برای جوشیدن گذاشته بود داشت.مادرش به شهر رفته بود و پدرش هم به آبادی.دشت آرام و اسب ها در کنار چادر به بازی مشغول بودند. بلبلان نغمه عاشقی سر میداند و خبر خرمی دشت های قشلاق را با نغمه هایشان به دور دستها میرساندند.دشت و دمن با دستان توانمند خدا دوباره جان گرفته وسرسبز شده بودند .

در همین حین ناگهان صدای گریه و شیون زیبایی دشت را در هم ریخت و حکیمه هراسان و بی اختیار به سوی صدا دوان شد.صدای آشنایی که حکیمه آنرا به خوبی میشناخت آری صدای مدینه خواهر کوچکترش بود.مدینه  گله را به چرا برده بود  گریه های ناگهانیش زانوی حکیمه را سست کرد.به هر ترتیبی خود را به نزدیکی های خواهر کوچکتر رساند و ترسان از او علت گریه هایش را جویا شد..مدینه با چشم های اشک آلود دلیل گریه هایش را اینچنین بیان کرد که دو مرد غریبه از گله بره ی نر شش ماه ای رادزدیدند ،من از ترس نمیتوانستم کاری کنم.


 
برداشت صیفی جات در شهرستان نمین
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ٩ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی:

کاشت و برداشت صیفی جات در شهرستان نمین برای اولین بار بطور آزمایشی صورت گرفت صیفی جات شامل خیار ، گوجه ، خربزه ، هندوانه در زمین های کلندرق سفلا برداشت شد