شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

افتتاح کنگره استاد شهریار
ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهریار ، استاد شهریار ، آذربایجان

عضو هیئت علمی امنای کنگره بین‌المللی شهریار:  افتتاح کنگره شهریار با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی احمدی نژادبیت الله جعفری از ارسال ۴۰۰ مقاله از داخلو ۸۲ مقاله از خارج کشور به نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار خبر داد و گفت: این کنگره با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی رییس جمهور افتتاح می شود

جعفری، از اعضای هیئت امنای نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار در گفتگو با خبرنگار شبستان، از افتتاح این کنگره با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور خبر داد و گفت: نخستین کنگره بین‌المللی با حضور رییس‌جمهور، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر جلیل تجلیل، دبیر کنگره 27 شهریور امسال در انجمن مفاخر برگزار می‌شود و 28 شهریور به کار خود پایان می دهد.

جعفری قرائت پیام مقام عظمای ولایت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنرانی رییس‌جمهور و دکتر جلیل تجلیل، قرائت مقالات برگزیده و شب شعر را از مهم‌ترین برنامه‌های نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار برشمرد.

وی از ارسال بیش از 250 مقاله به دبیرخانه نخستین کنگره استاد شهریار خبر داد و افزود: تاکنون 82 مقاله از خارج از کشورهای آمریکا، کانادا، ترکیه، هندوستان، چین، پاکستان و آذربایجان و 200 مقاله نیز از داخل کشور به ما رسیده است.

به گفته عضو هیئت امنای نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار، علاقه‌مندان به ارایه مقاله در این کنگره تا 15 مرداد وقت دارند تا مقالات خود را ارسال کنند.

وی برگزاری نمایشگاهی از محصولات فرهنگی را از برنامه‌های جانبی نخستین کنگره استاد شهریار عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه مقالات، کتب، موسیقی و نقاشی‌های مرتبط با استاد شهریار ارایه خواهد شد.

جعفری تجلیل از مقام استاد شهریار، تبیین و تشریح ابعاد مختلف شخصیتی استاد را از اهداف برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار ذکر و خاطرنشان کرد: نقش شهریار در پیوند ملت‌ها، تأثیر شهریار بر ادبیات ترکی، شهریار و شعر ترکی از جمله محورهای این کنگره است.

 


 
خالخال درمان بیتکیلری
ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: خالخال ، اردشیر نصیری

اردشیر نصیری

نوت:

بو مجموعه‌نین حاضیرلانماسیندا اساس قایناق شخص خیرالنسا خانیمدیر.

آدی گئدن بیتگیلر خلخالین آلانکش کندیندن توپلانمیشدیر.

بو یازینی «ائل دیلی و ادبیاتی» درگیسینین 3-جو ساییندان آلیب، مختصر ائدیتدن سونرا بیر داها بورادا یاییلماسینی فایدالی گؤردوک.

منبع:ائل بیلیمی


 
نگاهی به موقعیت پیله رود
ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: پیله رود ، شهرستان نمین ، توپوگرافی

پیله رود منطقه ای است باوضعیت توپوگرافی کوهستانی واقع در حاشیه غربی دریای خزر با طول جغرافیایی ۴۸ درجه  ۳۴ دقیقه  ۵۸ ثانیه  تا  ۴۸ درجه ۴۱ دقیقه  ۳۸ ثانیه شمالــــــــــــی وعــــرض جغرافیایی ۳۸ درجه ۲۴ دقیقه ۰۸ ثانیه تا ۳۸ درجه ۵۵ دقیقه ۱۴ ثانیه شرقی که حداقل ارتفاع آنجا۱۵۰۰متر وحداکثر ارتفاع ۳۲۰۰ متر وارتفاع متوسط منطقه  ۲۴۰۰ متر از سطح دریا میباشد. جهت عمومی منطقه جنوبی با دامنه های شرقی ــ غربی و یال و دره های متعدد میباشد کـــــه امروزه از قسمت میانی منطقه راه آسفالته عبور میکند که همه روستاها را تا نقطه صفر مرزی به همدیگر ارتباط میدهد.  

  منطقه پیله رود از لحاظ حدود اربعه شمالاً به کشور جمهوری آذربایجان و جنوبـاً به روستــــــا های کلندرق علیا ٬کلندرق سفلی و روستای علی کمر و شرقـاً به اراضی روستاهای عنبران علیــــا و قشلاق (پیله زر) و غربـاً به روستاهای دلیکلی داش ٬خواجه بلاغی٬ بویاغچلو وسرخانلومنتهـــی میگردد که در دوره های قدیم بیشتر این روستاها نیز به پیله رود تابعیت داشته اند. مجموعه روستاهای پیله رود از توابع استان اردبیل و شهرستان نمین و زیر مجموعه ای از بخش   مرکزی (بخش ۳ نمین)میباشد که فاصله اش تا مرکز استان ۵۲ کیلومتر و با مرکز شهرستان  در حدود ۳۵ کیلومتر می باشد که دو شهر نمین و عنبران سفلی در سمت شرقی پیله رود قـــــرار  گرفته اند.                                        
 پیله رود به ۱۴ روستا با اسامی ذیل بترتیب : فتح مقصود ــ نظر علی کندی ــ هشنه ــ خوش آباد مسجد محله سی ــ آقایارلو ــ یوزباشی قلعــه سی ــ پیرجوار ــ پیرزاده ــ قلعه ــ قاضی کندی ــ  گودلر ــ صالح قشلاقی و ولی آباد اطلاق میگردد که روستای فتح مقصود مرتفع ترین و دورترین و صالح قشلاقی نزدیکترین روستا نسبت به مرکز شهر میباشد و از نظر ترکیب جمعیتی در حـــال حاضر روستای هشنه پرجمعیت ترین و قاضی کندی کم جمعیت ترین روستا محسوب میگردد.  همچنین روستای ولی آباد بدلیل مهاجرت اهالی مدتهاست که خالی از سکنه بوده و بصورت مخروبه ای درآمده است.                                                                                                       

  پیله رود با داشتن حدود ۲۰ کیلومتر مرز مشترک ٬ همجواری با جمهوری آذربایجان را دارد کــــــــه روستای ییلاقی فتح مقصود در چند صد متری مرز و جاده پاتران قرار گرفته است

http://nedayepilerood.blogfa.com


 
پیله رود و وجه تسمیه آن
ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: پیله رود و وجه تسمیه آن ، وجه تسمیه

اینکه در ازمنه قدیم این منطقه وروستاهای پیله رود چه نامی داشته و از چه تاریخ با این نام معروفیت پیدا کرده است٬بسیار جستجو کردم ولی سندی بدست نیاوردم.
در بعضی از لغت نامه ها به مطالبی جزئی و اندک در این خصوص برخوردم وچند روایت نیز در این موردوجود دارد که چندان قابل اعتماد نبوده و مستند به سند نمیباشد
لذا عبارات و روایات رایج بین اهالی پیله رود ٬ درمورد پیله رود را برای دوستدارانش بیان میکنــــــــــم.
http://nedayepilerood.blogfa.com


 
کوههای پیله رود
ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

منطقه پیله رود بدلیل کوهستانی بودنش دارای پستی و بلندیهای متعددی است که زنجیروار در اطراف روستاها با اشکال و ارتفاع مختلفی قد کشیده و در مقابل دیدگان هر تازه وارد و دوستدار طبیعت خود نمایی میکنند.
کوه قرخلر(چهل تن)بلندترین کوه در شهرستان نمین و بخصوص در پیله رود میباشد که در سمت جنوبی منطقه قرار گرفته و بر جمیع روستاهای پیله رود و اطراف تسلط کامل دارد.کوههای قلعه زنگی٬ اوچوق ٬ للـه داغی و اوروج داغی نیز در میان روستاها دیده میشوند .در برابر عظمت کوه قرخلر و عکس آن در قسمت شمالی کوه چهل گز قرار گرفته است و کوه بورانی داغ در غرب و کوههای گنبذ و کلکلی داغ در شرق ٬پیله رود را در محاصره خود دارند.
کوههایی بنامهای بیوک داغ ٬زهوو٬ ساقو ٬الگو داغی٬ یددی قارداش٬ اسد داغی ٬تنگ٬ تربه داغی ٬قیز یوردی٬ هفتانی٬ بیوک داغ مرز عنبران وفتح مقصود وکوه اوچ دره بصورت یک رشته کوه بهم متصل شده و در طول مرز کشورمان با جمهوری آذربایجان قرار گرفته اند در این کوهها و دامنه های این کوهها
به جان پناههایی بر خوردم که اهالی آنها را سنگرهای جنگی دوره جنگ جهانی دوم و بعد از آن سالهامعرفی نمودند که در زمان بر پایی اردوگاههای نظامی قشون ایران و تفنگچیان محلی در مقابل هجوم قشون روس ایجاد شده و مورد استفاده قرار میگرفته است.علاوه بر کوههای یاد شده کوههای کم ارتفاع زیادی نیز در اطراف روستاها وجود دارد که هر یک از آنهااسم محلی بخصوصی را داشته و در میان اهالی با روایات و نقل قولهایی معرفی میگردند .شاید ساکنان پیله رود از پیشینه خود و اجداد خود اطلاعات زیادی ندارند ولی وجود قلعه ها و خرابه ها در کوهها و سایر مناطق که شخصا" بسیاری از آنها را مشاهده نمودم حاکی از وجود تمدن و آبادانـــی
در گذشته پیله رود میباشد که زمانی از نقاط مرکزی آذربایجان بوده و بعد از عقد عهد نامه گلستان درتاریخ ۲۰/۷/۱۱۹۲ و واگذاری قسمتهای زیادی از خاک آذربایجان به روسیه به نقاط مرزی مبدل گشتــه ولی بعد از انهم مدتهای زیادی دروازه ورود به روسیه وآذربایجان به یغما رفته٬ بوده است

http://nedayepilerood.blogfa.com


 
تعاون روستایی
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

تعاون بعنوان سنتی دیرینه در بین مردم روستاها که بنحوی با همدیگر همکاری دارند متداول بوده و می باشد ولی آغاز تعاون در ایران و فعالیت رسمی تعاون که توسط دولت در منطقه داود آبــــــادگرمسار گردید بسال ۱۳۱۴ بر میگردد ولی این مورد رونقی نگرفت و تا سال۱۳۲۰ فقط به سه موردرسید .
پیله رود یکی از مناطقی میباشد که تعاون در آنجا جایگاه خود را یافته بود و سالهای سال مردمشآنرا تجربه کرده بودند و این تعاون برای ایجاد رفاه و آسایش عمومی از قبیل ساخت راه ٬احداث پـــل و مساجد و آب انبارها بکار گرفته میشد و حتی افراد متمکن و خیر اندیش در حد پرداخت وامهــــای بدون بهره و کارمزد در قالب تعاونی و صندوق قرض الحسنه اقــــدام نموده و این مسئله پیشینه ای یکصد ساله در بین اهالی پیله رود دارد .
با اجرای قانون اصلاحات اراضی در دوران حکومت پهلوی ٬کشاورزانی را که زمین دریافت میداشتند
ناچار بودند قبلا" به عضویت شرکت تعاونی روستایی در آیند.در پیله رود نیز شرکت تعاونی روستایی که نام آن بدلیل استقرار دفتر اصلی در روستای خوش آباد بنام شرکت تعاونی روستایی خوش آباد نامیده شد ٬ در سال ۱۳۴۲ تاسیس شد که از اهالـــــــی۱۹ روستا در آن شرکت عضویت داشتند .
فعالیت شرکت در مدت کوتاهی به اندازه ای پیشرفت نمود که تعداد اعضای آن به حدود ۹۰۰ نفــــررسید و جایگاهی ویژه برای خود در منطقه کسب نمود.اولین مدیر عامل این شرکت که مدت یکسال این شرکت را اداره نمود فردی بنام"عبدالحسن ژرفی"بود که ساکن روستای خوش آباد بوده اند.بعد از ایشان شخص دیگری بنام"میکاییل هاشمی آذر" از طرف اعضاء و هیئت مدیره شرکت بعنوان مدیر عامل انتخاب گردید که وی نیز پیله رودی میباشد.
بعد از وی " عیسی سید حسنی" مدیر عاملی شرکت را پذیرفت و ایندو نفر نیز حدود ۴۰ سـال در
این سمت در خدمت اعضای شرکت و اهالی روستاها بودند و در حال حاضر شخص دیگـــــری بنام "حافظ یوسفی" بعنوان مدیر عامل آن شرکت خدمت رسانی میکند.
شرکت فوق زیر مجموعه هایی بعنوان فروشگاههای مصرف در اختیار داشته و علاوه بر ارائه وامهای قرض الحسنه بین اعضا توزیع کالاهای اساسی و کالا برگ مورد نیاز اهــــــــــالی و خرید محصولات کشاورزی و ارائه ادوات به کشاورزان را نیز بر عهده دارد و حدود ۳۰ سال از شرکتهای ممتاز بــوده وخوش درخشیده است وبنا به نظر اعضاءشرکت در چند سال اخیرسود دهی نداشته و نیـــــــــاز به حمایت دولت و بازنگری در عملکرد شرکت و فعالیت بالقوه اعضا را دارد.امید است با درایت و هوشمندی اعضا و مسئولین ذیربط شرکت فوق موجب رشـــــــــد و توســعه اقتصادی در منطقه پیله رود باشد. 

nedayepilerood.blogfa.com


 
بازارهای هفتگی در نمین
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ٢٦ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهرستان نمین ، بازارهای هفتگی در نمین ، بازارهای هفتگی

در شهر نمین و عنبران بازارهفتگی تشکیل می شود. در روزهای یکشنبه در شهر نمین و در روزهای سه شنبه و جمعه در عنبران بر پا می شود. این بازارها دو بار در هفته بسیاری از فروشندگان دوره گرد را در یک جا جمع می کند. فروشندگان از شهرها و روستاهای اطراف یعنی اردبیل، آستارا، رشت ، سراب، بستان آباد ، تبریز ، پار آباد و نمین و عنبران و روستائی دودران ، یزن آباد ، ننه کران، کله سر ، حور ، و یلکیج ، ... هستند، اما خریداران بیشتر از روستاهای اطراف و خود اهالی محل برگزاری هفته بازار است. از روستاهای «خانفاه» هشیران، نوودی، سولدره، مین آباد، میرزانق، جیّد، لکش، عنبران بالا، عنبران پایین، امین جان، کولان درق، گِرده ، اغ داغ، اورغ، سولوت قشلاق چایی، خلیل کندی، خان کندی، سوله، جیگر کندی، آبی بیگلو، ننه کران درماندرق، کله سر، آرپاتپه، خانقاه بالا، حور و دودران و ویزن آباد، بازار هفتگی نمین تا چند سال پیش در میدان اصلی نمین و در خیابانهای اطراف که بازار شهر نمین را تشکیل می دهد. تشکیل می شده است بعدها به محلی مرسوم به  «سرا » انتقال داده شده و در حال حاضر در میدان گاه و ضلع غربی خیابان محلۀ پرویز آباد جنب مدرسۀ مطلعه تشکیل می شود. در این بازار همه چیز بفروش می رسد، میوۀ فصل، سبزی و صیفی جات دیگر، پوشاک، مواد غذایی (برنج، نخود، لپه، ...) ، وسایل و لوازم خانگی ، ماهی دریا و پرورشی ، مرغ ، پوشاک دست دوّم، وسایل پلاستیکی ، لوازم خانگی آلومینیمی ، وسایل صوتی و تصویری و سی دی و ... صنایع معروف نمین و عنبران ، گلیم های دست بافت.

 

منبع:http://tarikheardabil.blogfa.com/post-138.aspx


 
موغاندا داشلاا عایید اینانجلاردان؛ داش چوبان
ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ٢٢ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

سید محمد ابراهیمی- گئرمی

یاشلیلاریمیز اسکی‌دن بئله دئمیشلر:

بیر چوبان چوخ سوسوز ایمیش، تانریدان ایسته‌ییر اونا سرین سو یئتیرسین، چوبان آند ایچیر «منه سو یئتیرسن سورولریمین قویونلاریندان یئددی‌سینی قوربان کَسرم». آللاهین امری ایله یئردن بولاغ جوشور، چوبان دویونجا اوندان ایچیر. سورونو اوتارماغا داغلارا ساری آپاریر. داغین اوجا بیر یئرینده دینجلمه‌یه اوتورور و ایچدیگی آند یادینا دوشور. او کوفر ائله‌ییر و سورودن قوربان کسمک یئرینه، باشیندان یئددی بیت تاپیب اؤلدورور و «بودا سنین قوربانین» دئییر. چوبان، بئله ائتدیگی حالدا آللاه ساریسیندان قارغانیر و سورولری ایله بیرلیکده قورویوب داشا دؤنور.

منبع:ائل بیلیمی - ویژه استان اردبیل


 
سهراب آدیگوزلی
ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱٩ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: سهراب آدیگوزلی

سهراب آدیگوزلی از دیار پارساباد مغان ،بازنشسته اداره برق ،مولف کتاب دشت مغان در سال 62و نوسنده داستان در نشریه های مهر اردبیل ، ندای مغان ، سارای و.....

جهت ارتباط با این داستان نویس کهنه کار از لینک زیر استفاده کنید

http://www.sohrabadigozali.blogfa.com/


 
موسسه ی اورنگ هفت گهر
ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۸ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهرستان نمین ، موسسه ، موسسه ی اورنگ هفت گهر

ماده را شرافت و اصالت بخشیدن است .

موسسه اورنگ هفت گهر افتتاح شد

موسسه اورنگ هفت گهر برای ترم تابستان در رشته های طراحی /نقاشی - ویولن-گرافیک-خوشنویسی-کیبورد-گیتار-باغلاما و ضرب ثبت نام می کند

نشانی:نمین خیابان طالقانی-کوچه شهید بهشتی -روبروی مسجد الغدیر.تلفن تماس: 04523227916


 
بیزیم یورددا...، بیزیم ائلده... ؛ بیله‌سووار فولکلورو پتانسیللری
ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

احمد مسرت- بیله‌سوار

گونش ساچیر، یئر کوره‌سی فیرلانیر و سحر داغ دالیندان آرازی قیزیل بویاغا باتیران آیدینلیق  یواشجاسینا باتیر، شاید اؤز ائوینه قاییدیر، یاداکی دونیانین باشقا بیر حیصه‌سینه یئنی‌دن اؤز ایشیغینی پای آپاریر. هر حالدا گونشین بو گلیب گئتمه‌سینی، آیلارین و ایل‌لرین اؤتمه‌سینی، بیزلر اوچون بیر رسام کیمی گؤز قاباغیندا جانلاندیریر.

 ساوالان اتگینده و آراز قیراغیندا، سس‌سیز- سمیر‌سیز یئرلشیب یاتمیش آنایوردم، جئیران اوولاغی، گؤزل‌لر سئیرانگاهی، هابئله ایگیدلر مسکنی قوجامان موغان و منیم ایکی چای آراسیندا بیر غنچه کیمی بیتن، بیر اولدوز کیمی پارلایان آنا دوغما وطنیم، بیله‌سووار دا هر گون بو ایستی و ایشیق یایان گونشی  اؤز محبت دولو سینه‌سینده قوناق ساخلاییب و تاریخ بویو بو گلیب- گئتمه‌گه یولداش اولوب.

منبع:بولتن ائل بیلیمی -ویژه استان اردبیل


 
خلخال کندلرینده دام باسدیرما
ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۸ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

یازان: عسگر علیائی کلیان -یاشیل خلخال

کاغیذکونان بولگه‌سی‌ 1358‌_ جی گونش ایلینه‌دک خلخال شهرینین ‌بئشینجی‌ حوزه‌سی ساییلیردی. بو بؤلگه  1358‌_‌جی ایلین‌ قیش فصلینده خلخال شهریندن آیریلیب میانا شهرینه باغلی اولدو. تاریخ بویو خلخال ایله کاغیذکونان بؤلگه‌لری‌ اورتاق بیر مدنیت‌له آذربایجانیمیزین مدنیت و فولکلورونون قورونوب ساخلانیلماسیندا دانیلماز پایی اولموشدور. ایندی کاغیذکونان بؤلگه‌سینین کندلرینده اؤزللیکله کلگان(کلیان) کندینده و خلخال شهرینین باشقا کندلرینده دام باسدیرما مراسیمی‌ طنطنه‌لی بیر مراسیم اولاراق خالقیمیزین بیرلیگینی ساخلاییب کولتورونو منیمسه‌میشدیر.

کئچمیش زامانلاردا و هابئله ایندی ده بو بؤلگه‌لرده بو مراسیم ان بؤیوک بیر مراسیم ساییلیر. کند ائولرینین اوستونو اؤرتوب باسدیرماق اوچون نئچه گون اؤنجه‌دن ائو یییه‌سی کندین بیر نئچه قودرتلی اورتا یاشلی و گنج کیشی‌لرینی چاغیریر و هابئله قوواق (قلمه، تبریزی) یا سویود آغاجلاریندان اولان تیرلری و آتمالاری دامین اوستونه داشیییب، اونلاری یئرلشدیررلر. اونون اوستونو بعضا ایسه تاختا و چوخلو آغاجلارین یاش قول بوداغیندان اله گلن چیرپی ایله‌ اؤرترلر.

ائو یییه‌سی دام باسدیرما مراسیم‌یندن بیر گون اؤنجه تورپاق ایله بوغدا سامانینی سو ایله قاتیر و بئله‌لیکله پالچیق دوزلدرلر. آنجاق بیر گون قاباق دان ائو ییه‌سی واسیطه‌سی ایله نئچه نفر ایشله‌یه بیلن آدام بو مراسیمه دعوت اولونار. صوبح ائرته ایکن چاغیریلان آدملار گلیب و بیر نئچه‌سی پالچیغی قاریشدیریب‌ کونده دوزلدرلر. بیر نئچه‌سی ده آرخالارینا سبد تاخاراق کونده‌لری دام اوستونه داشییارلار. بیر نئچه نفر ده کونده‌لری دامین بوش یئرلرینده یئرلشدیریب‌ دامین اوستونده کی آچیق یئرلری توتارلار. آنجاق بیر نفر ده مالا الینه آلیب دامین اوستونو هامارلایار

منبع:نشریه ائل بیلیمی


 
بالاخره بعد مدتها شهردار نمین انتخاب شد . اما این بار شهردار بومی
ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ٧ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهردار ، شهردار نمین ، رستم فتحی ، شهرستان نمین

انتخاب بجا و شایسته ی شهردار بومی مهندس رستم فتحی را به ایشان ومردم عزیز شهرنمین تبریک عرض می کنیم .

ردیف

نام و نام خانوادگی

سال

مدت زمان تصدی

سمت

1

شهاب آذر تاش

1337

دو سال

شهردار

2

میر فتح الله امیر سرهنگ پور نمینی

1348

پنج  "

"

3

عباس داور بینا

1352

 

"

4

حسین شاهی زارع

 

 

"

5

باقر مطلعی

1355

سی و پنج ماه و هشت روز

"

6

علی اصغر معتمدی

1358

پانزده ماه پنج روز

"

7

عیوض شیخ حسینی

1359

شانزده ماه و هفده روز

"

8

مرحمت الله جعفر نژاد

1361

پنج ماه

سرپرست

9

جواد عمرانی

1361

چهل و هفت ماه و چهل هشت روز

شهردار

10

مرحمت الله جعفر نژاد

1365

هفت ماه شانزده روز

سرپرست

11

بهروز قربانی

1366

بیست و یک ماه و پانزده روز

"

12

نادر اقلیمی

1368

بیست و شش ماه بیست و هفت روز

"

 

 

 

 

"

۱۳

نادر اقلیمی

1371

پنجاه و دو ماه و پنج روز

"

۱۴

بهنام بشیر پور

1375

سی ماه و چهار روز

"

۱۵

رستم فتحی

1378

یک ماه و بیست و هفت روز

سرپرست

۱۶

عبدالحسین جلیلی

1378

چهل و هشت ماه و یک روز

شهردار

علی ایمانی

1382

هفده ماه و چهارده روز

"

۱۸

یعقوب علایی

1383

ده ماه و بیست و هشت روز

"

۱۹

علی ایمانی

1384

هفده ماه و پانزده روز

"

۲۰

محمد تقی علایی

1386

دو ماه هفت روز

سرپرست

۲۱

نجات عبداللهی

13۸۶

نزدیک به چهار سال

شهردار

23

 مرجوم شفق نیا

 

 

 

24

 

 

 

 

25

 

 

 

 

منبع : http://www.tarikheardabil.blogfa.com/

 


 
عصرباشعر شعرای شهرستان نمین درحور
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ٥ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهرستان نمین ، شعرای شهرستان نمین ، حور

برگزاری عصر با شعر انجمن شعرو ادب شهرستان نمین با حضورآقای  جعفر ابراهیمی در  مورخ : 8/4/91 روز پنجشنبه ساعت 3 در روستای حور

بدین وسیله از شاعران نویسندگان و دوستان علاقمند دعوت می شود در این محفل ادبی شرکت فرمایند.

با شایسته ترین تشکرات

استاد محبت فروغی حور


 
اولمکدن اومید یاخشیدیر
ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ٢ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: شهرستان نمین ، جشنواره ، جشنواره گل های بابونه ، جنگل فندوقلو

اولمکدن اومید یاخشیدیر

چکاک باز خبر آورده :

که شهردار نمین گفته برنامه ریزی می کنیم سال آینده انشالله جشنواره گل های بابونه را با شکوه تر برگزار کنیم .وما امیدواریم که برنامه ریزی  سال آینده  مثل امسال و سالهای پیش نباشه که ...خیال باطل[ خیال باطل ]