شهرستان نمین

معرفی شهرستان نمین

آثار تاریخی منطقه
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ٢٧ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

ا ز مهمترین آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان نمین می توان مسجد خان ( خان مسجدی ) که اخیراً مورد بازسازی و توسعة اساسی قرار گرفته و بعنوان مسجد جامع شهر نمین استفاده می شود ـ دارالحکومه تازه باز سازی شده صارم السلطنه در مرکز شهر نمین ـ بقعة تازه باز سازی شده شیخ بدرالدین نمینی در شهر نمین حمام عمومی میرزا ( میرزاحمامی) در شهر نمین ـ بقعة پیرلنگ درشمال غربی روستای ننه کران ـ پل تاریخی نوجه ده در روستای نوجه ده ـ بقعة محمد سعید نقشبندی معروف به حاج شیخ در عنبران علیا و… را که نشان از قدمت تاریخی و فرهنگی شهرستان دارد نام برد.

 


 
تله‌کابین فندق‌لو افتتاح شد
ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۸ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: تله‌کابین فندق‌لو ، جنگل فندوقلو ، شهرستان نمین

تله‌کابین فندق‌لو همزمان با اعیاد شعبانیه روز پنجشنبه 16 تیرماه با حضور جمعی از مسوولان استان اردبیل و گیلان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش میراث‌آریا (chtn)، عضو هیأت مدیره شرکت تله‌کابین فندق‌لو در مراسم افتتاح این تله‌کابین گفت: یکی از مناطق زیبا و چشم‌نواز استان اردبیل منطقه جنگلی فندق‌لو و حیران است که با توجه به این قابلیت و حضور هزاران گردشگر در منطقه ضرورت ایجاد تله‌کابین احساس شد.


 
اخبار
ساعت ۸:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۸ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: اداره تربیت بدنی ، شهرستان نمین

با توافق بین اداره تربیت بدنی شهرستان نمین ماه آینده این شهرستان میزبان تیم‌های والیبال و فوتسال روستایی و عشایری کشور است.

در سال جاری 24 نفر در زمینه مواد مخدر در شهرستان نمین دستگیر شده‌اند.

فرماندار شهرستان نمین از تکمیل مجتمع آبرسانی امام حسن (ع) نمین و تامین آب شرب 28 روستای این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

فرماندار شهرستان نمین گفت: هم اکنون بیش از 100 پروژه عمرانی در شهرستان نمین در دست اجرا است.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین از عقد قرارداد صدور ماهانه 5 هزار متر‌مربع گلیم و مسند با یک تاجر ایرانی مقیم آمریکا برای عرضه در بازار این کشور خبر داد


 
برگزاری کلاسهای تافل
ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:


 
انتشارات یایلیق(اردبیل )
ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز ۸ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

اخبار انتشارات یایلیق

 

فراخوان دومین دوره جشنواره «آنامین یایلیغی»

 انتشارات یایلیق برگزار می کند:

 دومین دوره جشنواره آنامین یایلیغی در دو بخش شعر و مقاله به زبان های ترکی و فارسی خواهد بود و هر هنرمند و نویسنده، در هر بخش می تواند یک اثر ارائه فرماید؛ به بهترین اثرهای هر بخش جایزه و لوح سپاسی از طرف انتشارات یایلیق تقدیم و آثار رسیده با نظر داوران توسط این انتشارات چاپ خواهد شد.

بخش شعر:

- موضوع اشعار آزاد است - قالب اشعار آزاد است (تمام قالب های شعری) - اشعار ارسالی عودت داده نخواهد شد.

 بخش مقاله:موضوع مقاله:آنا آذربایجان ادبیاتیندا (مادر در ادبیات آذربایجان)

- تناسب متن با عنوان مقاله - تازگی محتوا و خلاقیت در طرح دیدگاه ها،تدوین و تنظیم

- استفاده از منابع معتبر با ذکر منبع - مقاله از حیث ساختاری باید شامل عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی محقق یا محققین، مقدمه، متن مقاله، خلاصه و نتیجه گیری و منابع باشد- مقاله حداقل 8 صفحه در نرم افزار word 2003 یا word 2007 با قلم B nazanin و اندازه 14 تایپ شود - ارسال مقاله به صورت فردی یا گروهی آزاد است  - مقالات ارسالی عودت داده نخواهد شد.

  زمان بندی:

آغاز مهلت ارسال آثار                                3/3/1390

آخرین مهلت ارسال آثار                             24/5/1390

اعلام نتایج                                             24/6/1390

 هنرمندان و نویسندگان، آثار خود را اعم از شعر و مقاله به ایمیل s.donyavi@gmail.com  ارسال فرمایند همراه با ذکر نام ، نام خانوادگی،رشته و مدرک تحصیلی،آدرس پستی محل سکونت،تلفن همراه یا ثابت در ذیل آثار.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ انتشارات یایلیق www.e-yayliq.blogfa.com مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های 09148637090- 09358017967 تماس حاصل فرمایید.

 حامیان جشنواره:

۱-کتاب فروشی منصور : اردبیل- خ اسماعیل بیگ- نبش کوچه رجب زاده (۲۲۴۳۸۰۳)

۲-عسل فروشی ذوالفقار پور (09143570956)

۳-گروه ورزشی دومان"آموزش پارکور زیر نظر مربی رسمی"(۰۹۳۶۴۳۲۶۷۰۴)


 
آنا دیلیم
ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: آنا دیلیم